po - pá 8:00 - 15:30, sobota dle dohody

Malotraktory CAPTAIN: výkonné, univerzální, jednoduché

12.05.2023

Malý, výkonný, univerzální a s širokou nabídkou příslušenství, to jsou přední vlastnosti malotraktorů značky CAPTAIN.

Stroje s výkonem 22 HP a 25 HP jsou vhodné na malé a střední farmy, zvládnou práci ve stájích, na polích, ale také v lesích při tahání klád, či u malých hobby zemědělců, zahrádkářů, v komunálních službách, stejně jako ve vinicích a sadech. Malotraktory CAPTAIN jsou v pořadí již osmou generací strojů vyvíjených a vyráběných v Indii již 25 let.

V ČR jsou k dispozici jsou aktuálně čtyři modely, kdy srdcem každého z nich je tříválcový kapalinou chlazený naftový motor Mitsubishi splňující emisní normu Stage V a přesto bez nutnosti filtru pevných částic a močoviny. Jde o mechanický motor s nenáročnou údržbou. Model Captain 223 disponuje výkonem 22 HP, zbývající tři modely pak výkonem až 25 HP. Motory jsou chráněny plechovou kapotou, jejím zvednutím získá obsluha stroje velmi dobrý přístup k hnací jednotce.

Převodovka

Stroje se od sebe liší v nabídce převodovek. Modely 223 a 263 disponují synchronizovanou převodovkou s 9 rychlostmi vpřed a třemi rychlostmi vzad. Zajímavostí je, že ovládání převodovky je umístěno na blatníků zadních kol, neomezuje se tak pohodlí operátora. Model 263 HST má pak hydrostatickou převodovku, bezstupňovou se třemi rozsahy vpřed i vzad. Rychlost traktoru je ovládána dvěma pedály (vpřed a vzad) bez nutnosti mechanického řazení. Toto řešení přináší vyšší komfort obsluze traktoru. Rozměrově a váhově největší model 273 má pak opět synchronizovanou převodovku s 8 rychlostmi vpřed a dvěma vzad.

Maximální rychlosti strojů jsou od 22 km/h (modely 263, 263 HST) přes 24 km/h (model 273) až 25 km/h (model 223). Nutno dodat, že díky dobrému zpřevodování strojů a průběhu točivého momentu drží stroje svou rychlost stabilně za různých podmínek, tedy jak při jízdě do kopce, nebo i se zatížením. Všechny stroje navíc disponují hydrostatickým posilovačem řízení pro snadné ovládání za jakýchkoliv podmínek, pohonem všech čtyř kol (4WD) a uzávěrkou diferenciálu. Malotraktory tak poskytují výbornou tažnou sílu a zvládnou hravě i těžký terén.

Vývodová hřídel

Obsluha strojů ocení jistě fakt, že řazení rychlostí nemá vliv na rychlost vývodové hřídele, která nabízí 540 ot/min případně 1 000 ot/min ve standardu. Zvedací síla zadního tříbodového závěsu traktorů dosahuje u všech hodnoty 750 kg. Hydraulika umožňuje práci s širokou škálou nářadí. A právě široká nabídka příslušenství a agregací dělá z traktorů CAPTAIN opravdu univerzální pomocníky.

Široké příslušenství

"V nabídce jsou vleky, mulčovače, pluhy, podkopy, rotavátory, zakladač trávníku, sekačky, obracečky, štěpkovače a mnoho dalšího. Pro malotraktor je dostupný i certifikovaný čelní nakladač s možností rychlé výměny příslušenství díky Euro úchytu a nosností 300 kg nebo 500 kg. Oba nakladače mají 3 funkci a ten s nosností 500 kg i paralelogram. Díky čelnímu nakladači pak můžete provádět terénní úpravy, kydat stáje, nebo třeba i manipulovat s balíky sena a slámy," popisuje nabídku příslušenství k traktorům CAPTAIN Michal Gregor, jednatel společnosti Gregor a syn s.r.o.

O bezpečnost stroje se starají diskové brzdy uložené v olejové lázni. Výhodou tohoto řešení je jejich vysoká životnost, nízké opotřebení a snadný odvod tepla.

Váha a rozměry

Od velkých traktorů se malotraktory CAPTAIN odlišují svou hmotností a rozměry, kdy váha strojů začíná na 900 kg (CAPTAIN 223 bez příslušenství) a stoupá na hodnotu 1100 kg (CAPTAIN 273 bez příslušenství). Nejužším modelem v nabídce je model 223, jehož šířka může být, v závislosti na typu pneumatik pouhých 1050 mm. Pokud jde o pneu, zákazníci si mohou vybírat ze sedmi typů, mezi kterými jsou klasické šípové agro, ale také travní, industriální, radiální i diagonální pláště.

Malotraktory CAPTAIN jsou ve standardu nabízeny jako bezkabinové stroje, na přání je však možné si pořídit verzi s kabinou.

Posláním traktorů Captain je, aby zjednodušili život všem farmářům, zahrádkářům, stavařům, vinařům, sadařům a dalším, kteří do něj vloží svou důvěru. Stroje jsou ceněny pro svůj vysoký výkon, jednoduché ovládání a širokému uplatnění. Jde zkrátka o univerzálního pomocníka, který nezklame.

Pro více informací a cenové nabídce stroje nás kontaktujte.