po - pá 8:00 - 15:30, sobota dle dohody

Malotraktory Captain: Pomocníci na farmu, zahradu a do lesa. Ideální náhrada za staré dosluhující traktory

27.02.2023
K traktoru Captain je možné připojit všechno standardní příslušenství.
K traktoru Captain je možné připojit všechno standardní příslušenství.

(Text vydaný na Agroportal24h.cz, 27. 1. 2023, a se souhlasem redaktora zveřejněný na našem webu)

Máte menší hospodářství, větší dům, polnosti, nebo lesík? Jste šťastní majitelé 40 a více let starého Zetoru 3011, 4011 nebo dokonce Zetoru 25, který vám sice stále slouží, ale náhradní díly docházejí a na nezbytnou údržbu je čím dál méně času a energie? Zbystřete, právě pro vás může být malotraktor Captain ideální volbou.

Malotraktor Captain 263 je již osmou generací indického malotraktoru s japonským motorem Mitsubishi oblečeného do slušivého kabátku s italským designem. Captain byl vymyšlen a zkonstruován, aby zjednodušil život všem malým hospodářům, farmářům nebo zahrádkářům. Dokážete s ním stejně snadno udržovat vinohrad, lesík, velkou zahradu, sad nebo sklízet seno z luk a přepravovat balíky sena na čelním nakladači.

Výhodou malotraktoru Captain je právě jeho univerzálnost. Už v základu má pohon 4x4 s uzávěrkou, takže s ním zdoláte i těžký terén.

Pod kapotou Captainu je kapalinou chlazený tříválcový naftový motor Mitsubishi o výkonu 25 koní a se zdvihovým objemem 1,3 litrů.
Pod kapotou Captainu je kapalinou chlazený tříválcový naftový motor Mitsubishi o výkonu 25 koní a se zdvihovým objemem 1,3 litrů.

K traktoru Captain je možné připojit všechno standardní příslušenství. Prodejce Gregor a Syn, s.r.o. Tábor, který traktor prodává, nabízí ke stroji dále vleky, mulčovače, pluhy, podkopy, rotavátory, zakladač trávníku, sekačky, obracečku TON, štěpkovače a mnoho dalšího. Pro malotraktor je dostupný i certifikovaný čelní nakladač s možností rychlé výměny příslušenství díky Euro úchytu a nosností 300 kg nebo 500 kg. Oba nakladače mají 3 funkci a ten s nosností 500 kg i paralelogram. Díky čelnímu nakladači můžete provádět terénní úpravy, kydat stáje, nebo třeba i manipulovat s balíky sena a slámy.

Malotraktor Captain je možné vybavit čelním nakladačem.
Malotraktor Captain je možné vybavit čelním nakladačem.

Malotraktor Captain 263 se od velkých traktorů odlišuje několika parametry. Ty nejdůležitější jsou provozní hmotnost, která závisí na množství příslušenství a začíná na 950 kg, dále výkon motoru 25 koní, maximální rychlost jízdy 22 km/h a minimální šířka 1 027 mm (záleží na tipu pneumatik).

Pod kapotou traktoru Captain je kapalinou chlazený tříválcový naftový motor Mitsubishi o výkonu 25 koní a se zdvihovým objemem 1,3 litrů. Motor je spojen se synchronizovanou převodovkou (9 rychlostí vpřed + 3 rychlosti vzad) s ovládáním na blatníku. Řazení rychlostí přitom nemá vliv na rychlost vývodové hřídele, která nabízí 540 ot/min a ve standardu i 1 000 ot/min. K motoru je velmi dobrý přístup přes otevíratelnou plechovou kapotu poskytující tepelnou ochranu.


Zaujali Vás malotraktory CAPTAIN? Neváhejte nás kontaktovat

e-mail: gregorasyn@seznam.cz

tel.: +420 777 636 436


Malotraktor Captain v agregaci s mulčovačem.
Malotraktor Captain v agregaci s mulčovačem.

Pro ty čtenáře, kteří mají zkušenost třeba s traktorem Zetor 3011 a zdá se jim, že 25 koní je málo, máme dvě zprávy. Tou první je, že není (kůň jako kůň). Zatímco "třicítka" jede na pětku (25 km/h) pouze po rovině a bez příslušenství, většinu času po silnici je však zařazená čtyřka, na kterou jede Zetor 3011 maximálně 15 km/h. Captain jede 22 km/h skoro pořád. I do kopce. Je to díky lepšímu zpřevodování a průběhu točivého momentu. Druhou zprávou je, že výrobce plánuje na evropský trh letos uvést větší verzi s větším výkonem.

Pracant z rodu malotraktorů Captain je pochopitelně homologovaný pro provoz na pozemních komunikacích a lze ho samostatně řídit s řidičákem sk. B. Vybírat lze až ze 7 druhů pneumatik pro práci v terénu, na silnici nebo travnatých plochách. Práci v terénu a jízdu po silnici usnadňuje hydrostatický posilovač řízení a standardem jsou i brzdy v olejové lázni – vyznačují se vysokou životností, nízkým opotřebením a snadným odvodem tepla.

Malotraktor Captain má 2 čerpadla - jedno na řízení a druhé na hydrauliku, což pocítíte hlavně když máte čelní nakladač a lehce se vám otáčí s volantem.
Malotraktor Captain má 2 čerpadla - jedno na řízení a druhé na hydrauliku, což pocítíte hlavně když máte čelní nakladač a lehce se vám otáčí s volantem.

Pro použití traktoru Captain v zimě a při nepřízni počasí stačí objednat verzi s kabinou. Další výhodou je řadící páka na blatníku a 2 čerpadla – jedno na řízení a druhé na hydrauliku, což pocítíte hlavně když máte čelní nakladač a lehce se vám otáčí s volantem. Většina konkurence v této výkonnostní kategorii 2 čerpadla nemá.

Malotraktory Captain jsou cenově dostupné. Cena startuje na 242 000,- dle pneu. Čelní nakladač s nosností 300 kg se dá pořídit za 64 000,- bez DPH a čelní nakladač s nosností 500 kg se pohybuje od 89 000,- bez DPH. Lopata je v ceně nakladače a paralelogram je u dražší verze nakladače. Oba nakladače mají třetí funkci. Cena malotraktoru a nakladače je velmi zajímavá a je ideální volbou pro každého. V případě informací kontaktujte firmu Gregor a syn, s.r.o. – rádi Vám se vším poradí a pomohou.


Zaujali Vás malotraktory CAPTAIN? Neváhejte nás kontaktovat

e-mail: gregorasyn@seznam.cz

tel.: +420 777 636 436

Nebo nám pošlete nezávaznou poptávku: