po - pá 8:00 - 15:30, sobota dle dohody

Česká technika SUKOV, vysoká kvalita za dobrou cenu

19.06.2023
Downhill 850 v akci.
Downhill 850 v akci.

Český výrobce pluhů a další závěsné techniky, společnost SUKOV s.r.o., působí na trhu více než 30 let. Za tu dobu si vybudovala pozici předního prodejce zejména pluhů. Pluhy SUKOV jsou mezi zemědělci ceněny zejména pro vysokou odolnost a životnost, ale také pro bohaté příslušenství, jednoduchou obsluhu a dobrý poměr ceny a kvality.

Vlajkovou lodí mezi obracecími nesenými pluhy je model DOWNHIL 850. Jedná se o kvalitní a výkonný stroj s počtem radlic od 2 až do 4, pluh je vhodný k agregaci s traktory s výkonem do 150 koní. Tedy obecně nachází své uplatnění na středních a malých farmách.

"Pluh DOWNHIL 850 mám druhým rokem a jsem s ním spokojený, rám je pevný a odolný, sváry na něm jsou kvalitně provedené, radlice jsou odolné, nepraská to a stroj drží výšku i směr. Pluh od SUKOVA odvádí velmi dobrou práci," říká pan Ladislav Čížek z Malšice, který stroj využívá na 30 ha orné půdy.

Pro DOWNHIL 850 platí, že má zesílený rám a to 10 mm. Stroje jsou tak odolnější a mají delší životnost.

DOWNHILL 850 má zesílený rám a to 10 mm. Stroje jsou tak odolnější a mají delší životnost.
DOWNHILL 850 má zesílený rám a to 10 mm. Stroje jsou tak odolnější a mají delší životnost.

"Pluhy SUKOV přinášejí farmářům vysoký výkon a dlouhou životnost i v nejnáročnějších půdních podmínkách, potvrzuje to celá řada zákazníků, kteří těmto strojům dala přednost," říká Michal Gregor, jednatel společnosti Gregor a syn s.r.o., prodejce techniky SUKOV.

Jištění pluhu je řešeno za pomocí šroubu na střih, celý úchyt je dimenzován pro vysoké zatížení, DOWNHIL 850 si tak hravě poradí i s těžkou a kamenitou půdou.

Rozestup mezi jednotlivými tělesy je 850 mm a výška pod rám je 800 mm. Pluh si tak při orbě hravě poradí i s velkým množstvím rostlinných zbytků.

DOWNHIL 850 se vyrábí v provedení 2+, 2+1, 3+ a 3+1. To vše v nesené verzi. O bezpečné přetočení pluhu se může postarat paměťový válec, který je součástí příplatkové výbavy. V rámci široké nabídky příslušenství lze vybírat ze čtyř odhrnovacích desek, uzpůsobených, jak pro různé typy půdy, tak také pro různé hloubky. Dále je na výběr ze tří podpůrných kol, předradliček typu S a K, kotoučového, či plazového krojidlo nebo rampa s osvětlením a další.

Pluh Downhill 850 výrobně drží stopu u výšku.
Pluh Downhill 850 výrobně drží stopu u výšku.

"Pluhy SUKOV jsou zkrátka tou správnou volbou farmářů, kteří hledají kvalitní a výkonný pluh za dobrou cenu," doplňuje Michal Gregor.

Společně s pluhy vyvíjí a vyrábí společnost SUKOV s.r.o. o další závěsnou techniku jakou je například diskový podmítač ARTEMIS vhodný pro narušení strniště po sklizni, likvidaci plevele, či předseťovou přípravu půdy.

"Produkt firma SUKOV s.r.o. uvedla na trh v roce 2020 a nutno říct, že i přesto, že je na trhu krátce, tak díky kvalitnímu dílenskému provedení si získal poměrně rychle své spokojené zákazníky," upřesňuje Michal Gregor.

Diskový podmítač Artemis je vhodný pro narušení strniště po sklizni, likvidaci plevele, či předseťovou přípravu půdy.
Diskový podmítač Artemis je vhodný pro narušení strniště po sklizni, likvidaci plevele, či předseťovou přípravu půdy.

Diskový podmítač ARTERMIS je tvořen dvěma řadami disků o průměru 560 mm (na přání je možné stroje osadit i disky o průměru 610 mm) umístěných na bezúdržbových kuličkových ložiscích. Maximální pracovní hloubka je 15 cm, která se nastavuje mechanicky. Součástí je i zadní válec opět s mechanicky nastavitelnou výškou. Stroj má pracovní šířku 3 m a zákazník má možnost vybírat ze čtyř typů stroje lišících se jednak počtem disků (od 20 do 32) v řadě a dále typem zadního válce.

"Stroj mám třetím rokem a jsem s ním spokojený, zejména pokud jde o zapravování rostlinných zbytků do půdy např. po obilovinách, či řepce. Disky vše bez problému rozřežou a zapraví. Výsledné lůžko je hladké a rovné," popisuje přínos Ladislav Čížek, soukromý farmář z Malšice a dodává: "Pro koupi stroje jsem se rozhodl jednak kvůli dobré ceně, a pak také, protože prodejce, firma Gregor a syn, mi stroj zapůjčila na otestování. Pozitivní výsledky stroje z práce na poli mě přesvědčili o koupi."

V dopravě je u stroje možné vyklopit dva krajní disky a tím snížit jeho pracovní šířku. To má pozitivní dopad na manévrovatelnost a pohyb po veřejných komunikacích.

"Stroj je možné osadit secími nástavbami a tím rozšířit množství pracovních úkonů v rámci jednoho přejezdu," doplňuje na závěr Michal Gregor.

Nesený diskový podmítač Artemis má pracovní šířku 3 m, dvě řady disků 560 mm (na přání 610 mm) a zadní válec, pracovní hloubka může být až 15 cm.
Nesený diskový podmítač Artemis má pracovní šířku 3 m, dvě řady disků 560 mm (na přání 610 mm) a zadní válec, pracovní hloubka může být až 15 cm.

Technika SUKOV je zkrátka volbou vysoké kvality za dobrou cenu. U prodejce zemědělské techniky Gregor a syn můžete vybírat z široké nabídky strojů SUKOV, ale i jiných značek a modelů. Přednostmi firmy je dobrá cena produktů, stroje skladem a seriózní a rychlé jednání. Pro více informací navštivte web www.gregorasyn.cz nebo kontaktujte firmu pro nezávaznou poptávku zde.