SIPMA PS 1315 HUZAR s řezáním

LIS S PEVNOU LISOVACÍ KOMOROU SIPMA PS 1315 HUZAR

Lis s pevnou komorou SIPMA PS 1315 HUZAR je určen ke sběru a lisování slámy, sena i senáže.

Palubní počítač je zodpovědný za ovládání a kontrolu nad průběhem sběru, lisování, zabalení a vykládkou balíku. Monitoruje rovněž správnou funkci mechanismů lisu.

Funkce palubního počítače:

  • spouštění a provádění automatického cyklu vázání balíku
  • definování počtu ovinutí balíku do sítě
  • kontrola rovnoměrnosti naplnění komory
  • definování a kontrola stupně stlačení a naplnění komory
  • vizualizace aktuálně prováděné operace
  • kontrola a zobrazení stavu čidel
  • zobrazení počtu nalisovaných balíků, doby práce, výkonu a množství sítě v roli

Řetězová lisovací komora s mechanickou blokádou garantuje optimální hmotnost balíků sena, slámy a také senáže a současně zajišťuje otáčení balíku uvnitř komory za každých podmínek.

Systém "Nonstop" vedení a napínání řetězu (řetěz se během vykládky balíku nezastaví) zvyšuje životnost stroje. Použití zesílené konstrukce řetězu garantuje jeho delší práci a umožňuje přenos většího zatížení.

Řezací ústrojí pro podávání a řezání vybaveno 11 řeznými noži garantuje rychlý a efektivní průtok materiálu do komory lisu. Přizpůsobená délka řezanky, která činí 90mm, zajišťuje, že materiál je ideální k formování správně zahuštěných balíků senáže. Řezání sbíraného materiálu zajišťuje, že balíky jsou o 20% těžší než balíky lisované bez řezání, což dodatečně ovlivňuje možnosti přepravy materiálu.

Individuální jištění nožů proti přetížení chrání řezání před kameny nebo jinými tělesy, které by ho mohly poškodit (nože se odklápí) a prodlužuje životnost stroje.

Synchronizovaná mechanická blokáda je garancí současného zavření obou zámků komory, díky čemu lze dosáhnout vyššího stupně stlačení.

Přítlačný válec sběrače pomáhá udržet rovnoměrné podávání sbíraného materiálu a zajišťuje jeho vstupní zahuštění.

Teleskopický kloubový hřídel s homokinetickým kloubem a automatickou spojkou zvyšuje pracovní pohodlí, umožňuje provádění ostrých zatáček bez vypínání stroje, zvyšuje jeho životnost a výkon.

Automatické ovinutí balíků s možností naprogramování počtu ovinutí.